Skip to content Skip to footer

Prihlasovanie na mobility v rámci programu Erasmus+ sa blíži. Jednou z možností, kde absolvovať pobyt, je aj univerzita v Rige, Lotyšsku. Naša študentka, Lucia Martančíková, sa práve z Rigy vrátila. Ako hodnotí svoj pobyt?

„Ak sa ma teda niekto opýta, či sa mi “na Erasme páčilo”, poviem áno. Ak sa ma niekto opýta, či by som Erasmus odporučila, poviem, že určite áno. Prečo? Pretože vykročiť zo svojej komfortnej zóny, stráviť 5 mesiacov v novej krajine, získať priateľov z celého sveta, postarať sa sám o seba, zdokonaliť si alebo sa naučiť sa nový jazyk, precestovať miesta, na ktorých ste predtým (ne)boli a zistiť, že sa o seba dokážete postarať a spoľahnúť sa na seba, je niečo, čo nezískate na prednáške, ani zo skrípt, ani od kamoša na pive a ani sedením doma. Je to niečo, čo vám dodá sebadôveru, rozhľad, chuť objavovať, nezabudnuteľné zážitky, milý bod do životopisu a pocit, že všetci na svete sme jedna veľká rodina.“

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o procese prihlasovania sa na mobilitu, o samotnom študijnom pobyte, ale aj o meste, študijnom, študentskom a spoločenskom živote v Rige, môžte si prečítať článok od našej študentky: Erasmus+ v Rige.